McCOOK NE  - SATURDAY NOVEMBER 21 - 4PM CTRL
STEER WRESTLING - 1ST SECTION (15)   BREAKAWAY ROPING - 2ND SECTION (24) - CONT'D
1. KRIS RASMUSSEN, RIVERDALE NE   16. MORGAN KESSLER, CALLAWAY NE
2. JUSTEN NOKES, JUNIATA NE   17. JESS HOLEN, LEXINGTON NE
3. DRU MELVIN, HEBRON NE   18. ASHLEY SHERMAN, COLBY KS
4. JD DRAPER, OAKLEY KS   19. SHAWNIE SWEDBERG, CALLAWAY NE
5. TY MELVIN, SUTHERLAND NE   20. JORI STEELE, COLBY KS
6. TRENTON SOLIDA, PHILLIPSBURG KS   21. AMANDA FLETCHER, ARNOLD NE
7. LAINE HERL, GOODLAND KS   22. PEYTON MENTZER, ENSIGN KS
8. JEFF JOHNSTON, THEDFORD NE   23. BODELLE MUELLER, SUTHERLAND NE
9. DAN BARNER, HERSHEY NE   24. MAKENZIE WILSON, ARTHUR NE
10. BEN ROBINSON, COLBY KS   OPEN TEAM ROPING - 2ND SECTION (29)
TIE DOWN ROPING - 1ST SECTION (15)   16. JUSTEN NOKES/TRAVIS GOAD
1. CLAYTON SMITH, CANADA    17. MONTE SNIDER/KINGSTON CHANG
2. RILEY WEEHLER, MALOY IA   18. TYLER BROCKMAN/CODY WARE
3. WYLIE CURRENT, SUTHERLAND NE   19. RILEY RHONE/ROD BUCKLEY
4. RILEY PRUITT, GERING NE   20. JEFF JOHNSTON/DUSTIN HARRIS
5. SAMUEL BOLDEN, OGLALA SD   21. BLAKE MACY/BRUCE BOHNEN
6. TRAVIS LYMBER, BROKEN BOW NE   22. JAMIE WILDEMAN/TYLER ESSLINGER
7. LUCAS PHILLIPS, SELDEN KS   23. CHIP WILSON/CODY LARSEN
8. PATRICK MARTIN, CALLAWAY NE   24. ANDY MILLER/LEVI TYAN
9. LOGAN MURPHY, TORRINGTON WY   25. JORDAN STEELE/BEN ROBINSON
BREAKAWAY ROPING - 1ST SECTION (24)   26. KEVIN KESSLER/SAMUEL BOLDEN
1. EMILY VINTON, MULLEN NE   27. COOPER WHITE/TUCKER WHITE
2. CATI STANKO, GORDON NE   28. TAD SHEEETS/CHRIS SHERMAN
3. SADIE STEC, BASSETT NE   29. AUSTIN TRENT/RHETT O'CONNOR
4. ASHLEY NOKES, JUNIATA NE   MTR TEAM ROPING (14)
5. MANDY FROM, THEDFORD NE   1. CATI STANKO/DUSTIN HARRIS
6. GINALEE TIERNEY, BROKEN BOW NE   2. SHELBY TYAN/KALIB HINKLE
7. TANYA GOAD, REYDON OK   3. ASHLEY SHERMAN/CHRIS SHERMAN
8. KASSIDY MARTIN, SUBLETTE KS   4. GINALEE TIERNEY/LEVI TYAN
9. MACKENZIE WALKER, ARTHUR NE   5. TANYA GOAD/TRAVIS GOAD
10. CARRIE COATS, CHAMBERS NE   6. KASSIE WEINLAND/TAD SHEETS
11. SHELBY TYAN, WALLACE NE   7. STEPHANIE KINDERKNECHT/TERRY KINDERKNECHT
12. KASSIE WEINLAND, SHARON SPRINGS KS   8. ASHLEY NOKES/JUSTEN NOKES
13. SCOUT COX, MULLEN NE   9. JENNIFER SHERMAN/BEN ROBINSON
OPEN TEAM ROPING - 1ST SECTION (29)   10. SADIE STEC/GARRETT NOKES
1. BLAYNE BRADLEY/DOUG FINNEY   11. BODELLE MUELLER/JERRY BUCKLES
2. BODIE SAUVAGE/HEITH SAUVAGE   12. MORGAN KESSLER/KINGSTON CHANG
3. BILLY PETERS/SALVADOR TORRES   13. KAILI JACOBSEN/MATT WILKEN
4. ANDY KNOTT/TRAVIS WARREN   14. EMILY VINTON/TUCKER WHITE
5. TYLER MURRAY/RILEY WEEHLER   BARREL RACING (23) RAKING AFTER 9
6. JERRY BUCKLES/MARK SWANSON   1. CARLA JENSEN, DANNEBROG NE
7. NICK BECKER/TOBY MENTZER   2. ANDREA CHRISTENSEN, ST PAUL NE
8. GARRETT NOKES/MATT WILKEN   3. PEYTON MENTZER, ENSIGN KS
9. JOHN KAMPHAUS/JOE KAMPHAUS   4. KYLIE KINDERKNECHT, NORTON KS
10. REECE WEBER/KRIS RASMUSSEN   5. VICTORIA ROBINSON, NORTON KS
11. TERRY KINDERKNECHT/KOLTON HARTING   6. ANGELA HOSS, LAKIN KS
12. JOHN OPELA/QUINCY OPELA   7. BELLA SAUVAGE, SELDEN KS
13. LUCAS PHILLIPS/TYRELL REYNOLDS   8. DEB CHRISTY, NORTON KS
14. BLAINE FINNEY/KADE PINNEO   9. LEXI CHRISTENSEN, LEXINGTON NE - DO
15. KALIB HINKLE/COLETON VALENTINE   RAKE
STEER WRESTLING - 2ND SECTION (15)   10. DEB COX, MULLEN NE
11. TYLER MURRAY, WHEATON KS   11. MICHELLE STOBBE, N LOUP NE
12. TED SOUKUP, GRAND ISLAND NE   12. JESSIDON MILLIMAN, HOXIE KS
13. COLLIN CHYTKA, BROKEN BOW NE   13. EMILY ZILLINGER, LOGAN KS
14. BLAIR JONES, COLBY KS   14. AMELIA SHANE, ATKINSON NE
15. AUSTIN HAWKINS, SHARON SPRINGS KS   15. LORIE CLINE, HILDRETH NE
TIE DOWN ROPING - 2ND SECTION (15)   16. JUNE HOLEMAN, ARCADIA NE
10. CODY LARSEN, WHITMAN NE   17. SHAWNIE SWEDBERG, CALLAWAY NE
11. JD DRAPER, OAKLEY KS   18. GAYLE WHITE, DICKENS NE
12. TANNER STEC, BASSETT NE   RAKE
13. CHIP WILSON, ARTHUR NE   19. AMANDA HOWARD, SELDEN KS
14. NICK BECKER, GARDEN CITY KS   20. CARRIE SUTTON, ASHBY NE
15. GARRETT NOKES, McCOOK NE   21. JENNA ROLLAND, NORTON KS
BREAKAWAY ROPING - 2ND SECTION (24)   22. DORI HOLLENBECK, WINNER SD
14. JAN BROWN, NORTH PLATTE NE   23. SHERRI ODELL, LIBERAL KS
15. JENNIFER SHERMAN, HERSHEY NE   24. ROSEANN EWAN, SPARKS NE